Prilagodite postavke pristanka

Koristimo kolačiće kako bismo vam pomogli da se učinkovito krećete i izvodite određene funkcije. U nastavku ćete pronaći detaljne informacije o svim kolačićima u svakoj kategoriji pristanka.

Kolačići koji su kategorizirani kao "Neophodni" pohranjuju se u vašem pregledniku jer su neophodni za omogućavanje osnovnih funkcionalnosti stranice.... 

Uvijek aktivan

Potrebni kolačići presudni su za osnovne funkcije web stranice i web stranica bez njih neće raditi na predviđeni način.Ovi kolačići ne pohranjuju nikakve osobne podatke.

Nema kolačića za prikaz.

Funkcionalni kolačići pomažu u izvođenju određenih funkcionalnosti poput dijeljenja sadržaja web mjesta na platformama društvenih medija, prikupljanja povratnih informacija i ostalih značajki trećih strana.

Nema kolačića za prikaz.

Analitički kolačići koriste se za razumijevanje načina na koji posjetitelji komuniciraju s web stranicom. Ovi kolačići pomažu u pružanju podataka o metričkim podacima o broju posjetitelja, stopi napuštanja početne stranice, izvoru prometa itd.

Nema kolačića za prikaz.

Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa izvedbe web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva posjetiteljima.

Nema kolačića za prikaz.

Reklamni kolačići koriste se za prikazivanje posjetitelja s prilagođenim oglasima na temelju stranica koje su prije posjetili i za analizu učinkovitosti oglasne kampanje.

Nema kolačića za prikaz.

Novska domaćin prvog izdanja programa Kino, igra, film: Spoj hrvatskih videoigara i filma za djecu te mlade

U Pučkom otvorenom učilištu Novska službeno je započeo novi edukativni program Kino, igra, film, inicijativa Hrvatskog audiovizualnog centra (HAVC) koja kombinira prikazivanje domaćih dječjih filmova s predstavljanjem i igranjem hrvatskih videoigara. Program, koji će nakon Novske obići i druga hrvatska kina, poseban je po tome što uključuje i videoigre start-upova proizašlih iz Poduzetničkog inkubatora PISMO powered by A1, poput Moopies, Cave Hikers i Bura – The Way the Wind Blows, čime dodatno naglašava važnost lokalne gaming industrije.

Prvi događaj u Novskoj okupio je brojne uzvanike, među kojima su bili gradonačelnica Grada Novske Marija Kušmiš, ravnatelj HAVC-a Chris Marcich, ravnatelj Pučkog otvorenog učilišta Novska Miroslav Perošević te zamjenica ravnateljice Regionalnog koordinatora Ivana Matanović. Okupljeni školarci i predškolci imali su priliku prvi isprobati videoigru Moopies, autorskog tima Mateje i Stefana Vedrine, koja pomaže djeci u učenju boja i slova kroz interaktivnu igru. Nakon predstavljanja igre, uslijedila je projekcija animiranog filma Cvrčak i mravica redatelja Luke Rukavine, a program je zaključen analizom filma pod vodstvom profesorice Marine Zlatarić.

Nastavak programa uslijedit će 1. travnja u Art-kinu Croatia u Rijeci, s domaćom videoigrom Cave Hikers autora Zvonimira Baraća, koja je dijelom proizašla iz Poduzetničkog inkubatora PISMO powered by A1.  Riječ je o humorističnoj pseudodokumentarnoj avanturističkoj videoigri koja spaja alkemiju, zagonetke i interakciju s likovima. Igrači će pratiti tri protagonista – ratnicu Aki, alkemičara Valerijana i mehaničara Vuva – dok istražuju tajanstvenu “špilju s beskonačnim stropom”.

U kinu Edison u Karlovcu, 14. svibnja, program se nastavlja s videoigrom Crna Kraljica autora Josipa Vincetića, koja se temelji na hrvatskoj književnoj i usmenoj tradiciji. Inspirirana djelima Ivane Brlić-Mažuranić i Augusta Šenoe, ova igra donosi originalnu priču o legendi o Crnoj Kraljici, zloglasnoj vladarici Medvedgrada. Kroz ovu igru, autori žele tematizirati i popularizirati kulturnu baštinu te povijest kontinentalne Hrvatske, skrećući pozornost na manje poznate aspekte naše tradicije.

Program Kino, igra, film će 13. lipnja sudjelovati i na Festivalu mediteranskog filma Split, u suradnji s Kinom Mediteran, i to s videoigrom Bura – The Way the Wind Blows. Ova videoigra, rad jautorice Ree Burić i njenog Tiny Meow studija,  također je proizašla iz start-up scene inkubatora PISMO, donosi opuštajuću avanturu inspiriranu dalmatinskim folklorom, a popularnost joj je potvrđena uspješnom Kickstarter kampanjom. Istražuje životni put od mladosti do starosti, uz prizore tradicionalnih aktivnosti poput izrade Paške čipke i igre balota.

Program Kino, igra, film nudi jedinstvenu priliku djeci i mladima da kroz igru i film razvijaju ne samo svoje tehničke vještine i kreativnost, već i kritičko razmišljanje i filmsku pismenost. Uz edukativne igre, djeca imaju priliku učiti o povijesti i kulturi kroz interaktivne pristupe, kao što su igre inspirirane hrvatskom književnošću i tradicijom.

Vizuale videoigara i projekta Kino, igra, film možete preuzeti ovdje.

Galerija fotografija: 

Podijeli sadržaj: